2009. április 16., csütörtök

A sajmeggy (Prunus mahaleb) is szépen hozza a leveleket

A nemtommit visszavágtam


Carpinus betulus





Nem akart még elkezdeni rügyezni pedig már régen kiástam, így hát megritkítottam.

Elötte-utána Mezei juhar (Acer campesrte)



Nagyon nem tetszett az első alakítás, így hát át kellett formálnom újból. Így már jobban néz ki.

Festésre várva





Két órába telt mire elkészült. Kicsit másképp csináltam mint a többit. Több cementet tettem bele és hígabbra hagytam. Nem szűrtem le a felesleges vizet. Szerintem megérte.
A vízelvezető nyílásokat később kifúrom. 30/21/10

2009. április 13., hétfő

Levélbe borulva






A mezei juhar, a japánjuhar, a kicsi kis cseresznye elől és a gyertyán nagyon szépen hajtanak. Hála a korai wuxal-os öntözésnek.

2009. április 7., kedd

Tálkészítés Bollesz módra

1. Az újságpapírt összetépkedtem akkora darabokra, hogy beleférjen egy tálba, majd öntöttem rá vizet, hogy ellepje.

2. Egy napra rá, összetépkedtem apróbb darabokra. Így mégsem annyira idegesítő a hangja mikor pár százat tépsz. Az újságpapír ami vizet felvett pótoltam.

3. Másnap reggel az egészet beleöntöttem egy nagyobb vödörbe. Fúrógép és keverőszár segítségével 10 percig kevertem, majd este ismét 10 percig.(Jobb fél óráig keverni, mert akkor jobban szétszakadnak a rostok) És vegyél fel valami olyan ruhát amit nem sajnálsz, és ne a konyhában vagy nappaliban állj neki. Ha kisebb adagot csinálsz használhatsz kézi mixert is, csak ügyezd le elötte a tulajdonosával. :)

4. Előkészítettem a cementet, amit előtte átszitáltam szúnyoghálón.

5. Mikor kevertem kellett még a masszához adnom egy kis vizet, ezért leszűrtem a felesleget. A leszűrt levet félre tettem.

6. A masszát visszatettem a vödörbe. Akkor jó amikor hasonlít az állaga a tatárbifsztekre.


7. Mehet bele a cement, mixelés..


8.Használj gumikesztyűt, ha nem akarod, hogy a beton kiszívja a böröd.! Utána jöhet a gyúrás, hogy az ázott papír és a cement jól összemaszuljanak. :)


9. A tálakat amiket mintázni akarok, letakartam celofánnal.


10. Felhordtam rá a masszát. (mintának olyan tálat használj, - ha így akarod csinálni- ami kívülről nem domború, hogy gond nélkül ki tudd venni tálból a tálat. Különben megfeszül és megreped, oszt mehet a kuka. Kettőt így szúrtam el.


11. Nagyjából elsimítottam, a tál felett látható darab vonalzó segítségével.


12. Kör alakú mintának ezt a műanyagedényt használtam, amit előre kikentem olajjal.

Este bevittem a tálakat a lakásba, majd reggel kitettem őket. Egész nap sütötte az edényeket a nap. Egy nap után, mikor már elég rendesen meghúztak kivettem belőlük a sablont illetve kivettem őket a sablonból. Van amit kézzel formáztam. Egy hét száradás vár rájuk, majd jöhet a festés. Hígítatlan lazúrral elég egyszer átkenni. De kétszer is át lehet. Teljes száradás után, mielőtt a festék fel nem került, lehet nagyon finom csiszolópapírral csinosítgatni rajtuk.
Sok sikert mindenkinek a munkához és kísérletezéshez.
Jó tanácsokat és ötleteket szívesen várom.

2009. április 3., péntek

2009. április 1., szerda

Tálkészítés röviden

Házilag készíthető tálak. újságpapírból és cementből.

Ahogy olvastam az újságpapírt egy napra be kell áztatni vízbe, közbe néha megkeverni. Addig kell áztatni amíg pépes állagú nem lesz. Ezután össze kell keverni ugyanannyi cementtel mint amennyi a papír. Lehet beletenni fafestéket, lazúrt, lakkot színezésként. Kell még egy kis vizet hozzáadni, majd amikor képezhető, Lehet beletenni formába, vagy kézzel alakítható. Néhány napig száraz levegőn kell hagyni, hogy száradjon, kössön. Dióhéjban ennyi.
Részletesen később, mikor a már elkészült egy-két tál még.